Odškodnění při nezaviněné dopravní nehodě

ODŠKODNĚNÍ Z POVINNÉHO RUČENÍ VINÍKA PŘI NEZAVINĚNÉ DOPRAVNÍ NEHODĚ

V případě vážných dopravních nehod, kdy dojde ke zranění, sepíše policie záznam o dopravní nehodě, ve kterém jsou uvedeni účastníci nehody. Následně policie či orgány činné v trestním řízení rozhodnou o viníkovi nehody. Odškodnění se vyplácí z povinného ručení vozidla, které řídil viník dopravní nehody, případně se jedná s Českou kanceláří pojistitelů, která má povinnost řešit případy nepojištěných vozidel.

Zraněný při dopravní nehodě má na základě občanského zákoníku nárok, aby dostal odškodnění od viníka nehody, respektive z jeho povinného ručení. Vyčíslení a prokázání jednotlivých nároků je však povinností poškozeného, který má nárok na:

Bolestné

Odškodňuje se bolest vzniklá při úraze samotném, ale i za bolestivé lékařské zákroky při léčení úrazu.
Lékař musí napsat posudek bodobého hodnocení, hodnota jednoho bodu je 403,53,-Kč, u úrazů ke kterým došlo v roce 2023. Řešíme-li to my, nechále posudek zpracovat u soudního znalce, odborníka v příslušném lékařském oboru, který má dostatek zkušeností, aby stanovená výše odškodnění byla spravedlivá a maximální.

Náhrada za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti

Je třeba požádat zaměstnavatele o vypočet ušlé mzdy do 100 % příjmu poškozeného před úrazem.
Řešíme-li to my dodáme zaměstnavateli potřebné podklady a zkontrolujeme vyplacenou částku za ušlou mzdu.

Náklady spojené s léčením

Je třeba si schovávat veškeré doklady za jakékoli platby spojené s léčením úrazu (doplatky léků, rehabilitace, parkovné atd.). Jízdy za jakýmkoli účelem spojeným s léčením je možné si nechat proplatit a to i zpětně, bez ohledu na způsob přepravy. Dokonce i za ošetřovatelskou péči, kterou Vám po dobu léčení poskytuje někdo z blízkých, je možné dostat zaplaceno. Řešíme-li to my, veškeré tyto výpočty nachystáme.

Trvalé následky úrazu neboli ztížení společenského uplatnění (ZSU)

Lékař musí stanovit, jaké zanechal úraz trvalé následky. Následně je nezbytné nechat zpracovat znalecký posudek, který určí míru ztížení spol. uplatnění. Řešíme-li to my, trvalé následky určí a znalecký posudek zpracuje soudní znalec, odborník v příslušném lékařském oboru, který má dostatek zkušeností, aby stanovená výše odškodnění byla spravedlivá a maximální.

Náhrada za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti neboli renta

Pokud se z důvodu úrazu sníží Váš příjem, máte nárok na jeho kompenzaci. Řešíme-li to my, pomůžeme Vám zpracovat složitou administrativu s žádostí o rentu spojenou.

Děkujeme, formulář je na cestě k nám.
Ozveme se vám v nejbližší možné době.

Položky označené * jsou nezbytné.

Potřebujete pomoci s odškodněním úrazu rychle a raději byste vše vyřešili po telefonu?

Získejte, na co máte nárok. Rovnou nám zavolejte:

+420 731 127 731

Anebo nám nechte telefonní číslo a my se vám ozveme:

Děkujeme, brzy se vám ozveme na zadané telefonní číslo.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
arrow-top