Otázky a odpovědi k odškodnění vašich úrazů

V naší 20leté praxi jsme se již setkali se všemi úrazy a také se všemi způsoby jejich odškodnění. Pracovní úrazy, dopravní nehody, úrazy ve škole, pojistná plnění, úrazové pojistky, povinná ručení, pojišťovny, odborné posudky. Připravili jsme pro vás časté a zajímavé dotazy a odpovědi k odškodnění úrazů z naší praxe.

Odškodnění za školní úraz v tělocviku - jak postupovat

Dcera měla 9 let, když jí jeden spolužák podrazil nohu při tělocviku. Hned musela na operaci. Nemá na loktu chrupavku a spodní kost má špatnou. Měla 4 operace a teď ji čeká další. Jak postupovat?

Dana M.

U školních úrazů je povinností školy zajistit sepsání řádného záznamu o úrazu a jeho evidenci v knize úrazů. V případě školního úrazu má postižený student nárok na odškodnění v souladu se zákoníkem práce. Skutečně je tomu tak – je to analogicky obdobné jako pracovní úraz, podrobně to popisujeme v sekci Školní úrazy. Samozřejmě vám rádi s odškodněním pomůžeme.

Odškodnění z nezaviněné dopravní nehody - co mohu požadovat

Měli jsme autonehodu, kdy do nás čelně naboural člověk, který neměl pojištěné auto. Nyní řešíme následky na zdraví, tj. újma za výdělky, újma na zdraví, doprava k lékařům, rehabilitace.... pojišťovna Contin po nás chce různé dokumenty, ale nevím, jak vše zformulovat atd. Poškozený jsem já a manželka. Ta se v této chvíli bojí řídit auto (po tom, co se nám stalo) a já se na začátku října vrátil do práce. Děkuji předem za odpověď.

Radek K.

Účastník dopravní nehody, který jí nezavinil, má nárok na odškodnění dle příslušných paragrafů Občanského zákoníku. Podrobně jsou tyto nároky popsané v sekci Odškodnění dopravních nehod, kde naleznete i krátký dotazník, po jeho vyplnění vás budeme kontaktovat a pomůžeme vám s odškodněním.

Odškodnění úrazu v dopravním prostředku MHD - jaké jsou nároky

Dcera dnes utrpěla úraz v metru, dveře soupravy jí rozdrtily kloub na prstu ruky. Jak postupovat v případě že není pojištěna proti úrazu? Má nárok na odškodnění? Děkuji za odpověď.

Mirka S.

Vaše dcera má nárok na odškodnění bolestného, nákladů spojených s léčením a ztížení společenského uplatnění (trvalé následky). O odškodnění je nutné požádat DPHMP, který je pro tento případ pojištěný. Ať už se nacházíte v kterékoli fázi řešení odškodnění, kontaktujte nás a my vám pomůžeme.

Odškodnění úrazu školního úrazu - při sportu

Na školním plavání kopla omylem spolužačka ve vodě mou dceru do obličeje. Dceři tekla krev, natož ji ani lektor ani vyučující nevyzvali z vody – pouze lektor ocákal krvavou pusu vodou z bazénu. Nikdo z lektorů ani vyučující mi netelefonoval, dceru nechali dál plavat. Nebyl pravděpodobně zapsán ani zápis do úrazové knihy. Dceru rána bolí a špatně jí. Polívku jsem ji dávala o víkendu brčkem. Dnes se chystáme k paní doktorce. Panu vyučujícímu jsem dnes poslala e-mail, že dceru pusa bolí a moc se jí to nehojí. Prosím o radu, jak mohu postupovat dále.

Jana K.

Důležité je, co napíše doktor do své zprávy – podle toho se bude postupovat dál. Kontaktujte nás, jakmile budete mít lékařskou právu a my vám poradíme.

Odškodnění za pracovní úraz - bolestné a trvalé následky

Dobrý den, dne 30. listopadu 2020 jsem měla pracovní úraz kolene, 14 měsíců jsem byla v pracovní neschopnosti. 2 operace kolene, nyní v červenci 2022 jsem ukončila léčbu a ráda bych zadala o vyplacení bolestné ho a trvalých následků, lékařský posudek vypracovaný zatím nemám.

Lenka P.

Posudek na bolestné a trvalé následky (ztížení společenského uplatnění, ZSU) musí vypracovat ošetřující nebo posudkový lékař. Dle našich zkušeností je ideální, aby to byl soudní znalec. Kromě toho máte nárok ještě na zaplacení veškerých nákladů spojených s léčením. Na naší stránce o pracovních úrazech se dozvíte víc a můžete zde rovnou vyplnit formulář, případně nás kontaktujte.

Odškodnění pracovního úrazu - doplacení ztráty na výdělku po dobu pracovní neschopnosti

Stal se mi pracovní úraz, jsem již dva měsíce v pracovní neschopnosti, cítím se lépe, ale sama vím, že v práci se nezastavím, denně nachodím cca 10 km. Z práce mně volají, kdy se vrátím nebo jak dlouho budu doma. Chci se zeptat, zda mám nárok na odškodné i za celou pracovní neschopnost.

Milana N.

Zaměstnavatel je povinen Vám doplácet každý měsíc ušlou mzdu do plného výdělku před úrazem, ja však možné se s ním dohodnout na tom, že dorovnání platu nechá na své pojišťovně. Kontaktujte nás a my Vám poradíme, jak požádat o veškeré nároky plynoucí z vašeho pracovního úrazu.

Odškodnění z úrazového pojištění - jak postupovat

Mám pojištění u ČSOB, tzv. denní odškodné. Jak mám postupovat?

Radka P.

Odškodnění se provádí podle pojistných podmínek sjednaných s příslušnou komerční pojišťovnou. V případě úrazu je důležité neprodleně prostudovat pojistné podmínky a dodržet požadavky pojišťovny. Každá pojistka je unikátní a nedá se tedy postupovat podle jednotného klíče. Zavolejte nám, pokud budete mít zájem o schůzku nebo poradu.

Odškodnění z povinného ručení majitele vozidla - nárok na odškodnění

Po dopravní nehodě mám pohmožděné celé tělo a deformovanou čelist. Seděla jsem v autě s viníkem dopravní nehody. Já viníkem nejsem. Nemůžu teď chodit do práce. Mám nárok na odškodnění?

Klára R.

Dojde-li k dopravní nehodě s újmou na zdraví, kterou způsobí rodinný příslušník svému rodinnému příslušníku, zde samozřejmě je též na místě odškodnění úplně stejné, jako když způsobí škodu někomu cizímu. Mnohdy se stává, že lidé náhradu škody neuplatňují, protože mají za to, že se to stalo v rámci rodiny. Tady chceme též poukázat na to, že pokud v rámci trestního řízení způsobí škodu na zdraví rodinný příslušník, může poškozený odmítnout, aby tento byl tento trestně stíhán. Na odškodnění je tříletá promlčecí lhůta. Tyto případy bývají často složité, proto Vám doporučujeme nás kontaktovat.

Odškodnění pracovního úrazu - pád na schodech

Pracuji v nemocnici. V práci se mi dne 11. října 2022 v 18:40 stal úraz. Ten den museli všichni absolvovat povinné školení od 18:00. Na školení, které bylo ve stejné budově, jsem dorazila o něco později z důvodu, že jsme ještě očkovali klientů u nás v domově. Po ukončení očkování jsem šla po schodech a na posledním špatně došlápla a pocítila velkou bolest. Výtahem jsem nejela, protože nám již 3 týdny nefunguje. Večer, kdy mě manžel dovezl autem domů, jsem psala SMS mé ředitelce o tom, že nevím, zda se ráno dostavím a o úraze jsem ji informovala. Druhý den ráno si manžel vzal dovolenou a odvezl mně na chirurgii, kde lékař do zprávy napsal:

Dg: distorzio ATC 1.sin.
Th: elast. bandáž
Dop: klidový režim, elevace končetiny, analgetiká, vhodná PN

Nahlášeno jako pracovní úraz, sepsáno v knize úrazu a jako mimořádná událost. Díky za radu.

Martina T.

Nárok na odškodnění za pracovní úraz máte po celou dobu léčení tohoto zranění. Není rozhodující, jak dlouho jste na doma na pracovní neschopnosti, máte tedy nárok na odškodné i za 3 dny. Vyplňte formulář na naší stránce pro pracovní úrazy a my Vám rádi pomůžeme.

Odškodnění z odpovédnostní pojistky majitele psa - napadení zvířetem

Pokousal mě pes, při procházce s manželkou. Majitel psa tam byl i s přítelkyní (takže máme svědka). Pes je prý pojištěný. Jak mám postupovat?

Petr M.

Majitel psa to musí na pojišťovnu nahlásit. Vy máte nárok na bolestné, náklady spojené s léčením a na kompenzaci trvalých následků (ZSU – ztížení společenského uplatnění). Kontaktujte nás a my vám zajistíme spravedlivé odškodnění za Vaše zranění.

Odškodnění z odpovédnostní pojistky majitele komunikace - pád na chodníku

Upadl jsem ve městě kvůli špatnému chodníku. Mám přetrhané vazy v kotníku a léčba bude na minimálně 9 týdnů. Od koho mám v tomto případě žádat bolestné? Prosím o radu. Pojištění úrazu nemám.

Vladimír N.

Při zranění na komunikaci je možné žádat o odškodnění jejího majitele. Musí být ale prokázané, že za Váš úraz nese zodpovědnost. Odškodnění se řídí příslušnými paragrafy občanského zákoníku a je obdobné jak u nezaviněné dopravní nehody. Rádi Vám s jeho výpočtem poradíme, stačí nám napsat.

Odškodnění úrazu na kole - úrazové pojištění

Zranila jsem se při pádu na kole, zlomila jsem si nohu a dostala poměrně dlouhou neschopenku. Mám nárok na odškodnění za úraz? Jsem pojištěna u pojišťovny Kooperativa.

Jitka S.

V případě úrazu je důležité neprodleně prostudovat pojistné podmínky a dodržet požadavky pojišťovny.Každá pojistka je unikátní a nedá se tedy postupovat podle jednotného klíče. Kontaktujte nás a my se na to hned rádi podíváme.

arrow-top