Odškodnění úrazu studenta ve škole

ODŠKODNĚNÍ ÚRAZŮ ŽÁKŮ A STUDENTŮ VE ŠKOLE PODLE NV 276/2015 Sb.

U školních úrazů je povinností školy zajistit sepsání řádného záznamu o úrazu a jeho evidenci v knize úrazů.

V případě školního úrazu má postižený student nárok na odškodnění v souladu se zákoníkem práce. Skutečně je tomu tak – je to analogicky obdobné jako pracovní úraz. Škola je zpravidla na odškodnění úrazů pojištěna odškodnění tedy obvykle vyplácí její pojišťovna. Vyčíslení a prokázání jednotlivých nároků je však vždy povinností poškozeného a má nárok na:

Bolestné

Odškodňuje se bolest vzniklá při úraze samotném, ale i za bolestivé lékařské zákroky při léčení úrazu.
Lékař musí napsat posudek bodobého hodnocení, a to jak za úraz samotný, tak případně i za operační zákroky. Řešíme-li to my, nechále posudek zpracovat u soudního znalce, odborníka v příslušném lékařském oboru, který má dostatek zkušeností, aby stanovená výše odškodnění byla spravedlivá a maximální.

Aktuálně: od 1. ledna 2023 se zvýšila hodnota bodu bolestného za úraz a to i zpětně, pokud nebylo rozhodnuto o výši bolestného před 1. lednem 2023.
Více v naší aktualitě.

Náklady spojené s léčením

Je třeba si schovávat veškeré doklady za jakékoli platby spojené s léčením úrazu – doplatky léků, rehabilitace, parkovné a další. Jízdy za jakýmkoli účelem spojeným s léčením je možné si nechat proplatit a to i zpětně, bez ohledu na způsob přepravy. Je možné dostat zaplaceno i za ošetřovatelskou péči, kterou studentovi po dobu léčení poskytuje někdo z blízkých. Řešíme-li to my, veškeré tyto výpočty nachystáme.

Trvalé následky úrazu neboli ztížení společenského uplatnění (ZSU)

Lékař musí stanovit, jaké zanechal úraz trvalé následky. Následně zpascuje posudek, doporučujeme nechat zpracovat znalecký posudek, který určí míru ZSU. Řešíme-li to my, trvalé následky určí a znalecký posudek zpracuje soudní znalec, odborník v příslušném lékařském oboru, který má dostatek zkušeností, aby stanovená výše odškodnění byla spravedlivá a maximální.

Aktuálně: od 1. ledna 2023 se zvýšila hodnota bodu ZSU za úraz a to i zpětně, pokud nebylo rozhodnuto o výši ZSU před 1. lednem 2023. Více v naší aktualitě.
Děkujeme, formulář je na cestě k nám.
Ozveme se vám v nejbližší možné době.

Položky označené * jsou nezbytné.

Potřebujete pomoci s odškodněním úrazu rychle a raději byste vše vyřešili po telefonu?

Získejte, na co máte nárok. Rovnou nám zavolejte:

+420 731 127 731

Anebo nám nechte telefonní číslo a my se vám ozveme:

Děkujeme, brzy se vám ozveme na zadané telefonní číslo.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
arrow-top