Pojišťovna krátí plnění: zákonné pojištění vždy konzultujte

Odškodnění z úrazové pojistky

November 22, 2022

Prostudujte si pečlivě pojistné podmínky

V zásadě se dá říci, že existují dva případy: soukromé pojištění (např. životní, úrazové), které si platíte a v případě žádosti o pojistné plnění vše řešíte napřímo s pojišťovnou.

Druhým případem je plnění ze zákonného pojištění (např. povinné ručení). Pojištění jste tedy neplatili, byli jste ale např. zraněni při dopravní nehodě, a odškodnění vám náleží z pojistky toho, kdo nehodu zavinil.

Soukromé pojištění: nastudujte pojistné podmínky

Základem toho, jak byste měli v případě odškodnění z pojištění postupovat, je řádně prostudovat pojistné podmínky, resp. podmínky odškodnění uvedené v pojistné smlouvě. V pojistných podmínkách je napsané kdy vám odškodnění náleží, ale také spousta výjimek nebo je rovnou stanoveno, kdy vám odškodnění proplaceno nebude.

Zákonné pojištění: trik je ve výkladu zákona

Jiná situace ale nastává v případě zákonného pojištění. Pokud se budeme bavit konkrétně o nezaviněných dopravních nehodách, jejich odškodňování se řídí občanským zákoníkem. Poté už je jen na vás (a na konzultaci s námi, resp. vytvoření posudku a šikovnosti Vašeho zástupce), jakou argumentaci zvolíte a čeho se domůžete.

Zákonné pojištění a jeho odškodnění: řešte ho co nejdříve

U zákonného pojištění je nejdůležitější vše řešit co nejdříve. Správným postupem můžete z pojištění získat klidně i statisíce korun navíc. Zpětně se věci řeší těžko. Pojišťovny často zarputile trvají na svém stanovisku, proto doporučujeme vše konzultovat – určitě neváhejte a se vším se obraťte na nás, rádi vám pomůžeme.

A proto: pokud jste se stali obětí např. nezaviněné dopravní nehody, nebo se vám stal pracovní úraz (zaměstnavatel platí ze zákona povinné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele), kontaktujte nás co nejdříve.

No items found.
arrow-top